FANDOM


Link interwiki to link do innej społeczności, najczęściej spotykany w treści artykułów. Może to być link do innej społeczności na Fandomie lub dowolnej innej strony wymienionej w mapie interwiki. Interwiki stanowi prostą metodą na linkowanie stron na innych wiki w wikitekście bez konieczności korzystania z pełnego adresu URL.

Aby dodać link interwiki musisz używać trybu źródlowego w VisualEditorze lub klasycznym edytorze.

Linkowanie do innej społeczności Fandomu

  • Aby stworzyć link z twojej społeczności do innej, użyj formatu [[w:c:pl.nazwa-wiki:Nazwa strony]]. Na przykład jeśli chcesz dodać link do strony Daedryczni książęta na The Elder Scrolls Wiki to powinieneś użyć [[w:c:pl.elderscrolls:Daedryczni książęta]].
  • Jeśli chcesz zmodyfikować wyświetlany tekst linku, skorzystaj z takiej samej metody jak przy zwykłych linkach. Dodaj symbol „|” po linku, po którym dodasz swój żądany tekst. Na przykład [[w:c:pl.elderscrolls:Daedryczni książęta|test]] pojawi się jako test.
  • Zazwyczaj będziesz chcieć kliknąć nowoutworzony link interwiki, aby sprawdzić czy pisownia jest poprawna. W odróżnieniu od normalnych linków, linki interwiki nie sprawdzają czy docelowa strona istnieje. Oznacza to, że link w:c:pl.thelastofus:Ellie wygląda dokładnie tak samo jak link do nieistniejącej strony w:c:pl.thelastofus:Ellie w Bostonie.
  • Anglojęzyczne społeczności nie zawierają kodu języka w adresie wiki, tak jak robią to wiki m.in. po polsku. Linkując do strony w angielskiej społeczności pominiesz część pl. przed nazwą domeny: [[w:c:nazwa-wiki:Nazwa strony]]. Niektóre polskie wiki również nie zawierają kodu języka w adresie, wtedy także należy pominąć cząstkę pl., na przykład: w:c:wiedzmin:Novigrad.

Linkowanie do zewnętrznych społeczności wiki

Linkowanie do społeczności Fandomu spoza Fandomu

Niektóre wiki poza Fandomem dopuszczają linki interwiki do Fandomu z użyciem jednej z poniższych składni:

  • [[centralwikia:w:c:nazwa-wiki:Nazwa strony]] (na Wikipedii i innych projektach Fundacji Wikimedia)
  • [[wikia:nazwa-wiki:Nazwa strony]]
  • [[wikia:c:nazwa-wiki:Nazwa strony]]
  • [[wikiasite:nazwa-wiki:Nazwa strony]]

Na przykład wpisanie [[wikia:pl.gothic:Montera]] w społeczności poza Fandomem może spowodować utworzenie linku do strony „Montera” na Gothicpedii.

Zobacz także

Dalsze wsparcie

Szukasz dalszego wsparcia lub masz pytanie? Sprawdź poniższe linki aby dowiedzieć się więcej.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.