FANDOM


Rozszerzenie jest domyślnie włączone na Fandomie.
Narzędzie do dokonania migracji infoboksów sprawi, że przekształcenie ich w nowe przenośne infoboksy będzie proste!

Kontekst

Infoboksy są wszędzie na Fandomie. Strony zawierające przynajmniej jeden infoboks odpowiadają za około 60% ruchu w każdej społeczności. I to nie bez powodu! Infoboksy są popularne zarówno tutaj jak i na Wikipedii ponieważ stanowią prosty, skuteczny sposób podsumowania zawartości wiki.

Ducksoup niedawno udostępnił ten wykres w w poście na forum o nowym kodzie infoboksów, ukazując jak bardzo mobilna przyszłość nas czeka. Nie tylko FANDOM, ale sieć jako całość. Na przykład, spójrz na najnowsze trendy i przewidywania dotyczące wzrostu ruchu mobilnego w przyszłości – to zdumiewające.

Infoboksy są tutaj wyjątkowe nie tylko dlatego, że są integralną częścią Fandomu, ale też dlatego, że ich wikitekst i style nie przekładają się dobrze na urządzenia inne niż laptop czy komputer stacjonarny. Wykorzystywaliśmy różne sztuczki przez długi czas – jeden z inżynierów tłumaczy, że radził sobie z problemem tak, „czy ma dwie kolumny? W takim razie to jest infoboks.” – ale nadszedł czas, żebyśmy mieli prawdziwe, długotrwałe rozwiązanie dla infoboksów.

Ruch na Fandomie zmienia się, więc infoboksy muszą się zmieniać razem z nim.

Jak przekształcić infoboks

Sprawdź, co musi być przekształcone

PortableInsights

Lista podpowiedzi

Przejdź do Specjalna:Podpowiedzi/nonportableinfoboxes na swojej wiki. Zobaczysz listę infoboksów, które wymagają przekształcenia. Znajdź stronę wykorzystującą szablon, który chcesz przekształcić i otwórz ją w nowej karcie tak, abyś mógł sprawdzić swoją pracę kiedy skończysz, wtedy kliknij przycisk „Przekształć!”.

Przyjrzyj się projektowi znaczników szablonu nowego infoboksu

Migrate

Okno migracji na stronie szablonu

Dobrze jest spojrzeć na oryginalne znaczniki i zapoznać się ze stroną pomocy, do obu znajdziesz linki na stronie edycji, na której właśnie się znajdujesz. Niektóre elementy mogą nie zostać przeniesione do wersji roboczej, więc sprawdź ją dokładnie i dodaj lub zmień wszystko co tego wymaga.

Jeśli jesteś z niego zadowolony, kliknij „Publikuj”. Będziesz mieć później jeszcze jedną okazję, żeby sprawdzić znaczniki i jeśli efekt będzie zadowalający, kliknij „Zatwierdź wersję roboczą” w module w prawej belce.

Zobacz swoją pracę

Przejdź do karty ze stroną, którą znalazłeś wcześniej, która wykorzystywała ten szablon i porównaj jak infoboks wyglądał wcześniej i jak wygląda teraz. Możliwe, ze zajdzie potrzeba odświeżenia strony poprzez dodanie ?action=purge na końcu adresu URL, żeby zobaczyć nowy infoboks.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.