FANDOM


Blokady są najczęściej stosowanym środkiem do ochrony społeczności przed niewłaściwym zachowaniem. Mogą być nakładane na konto użytkownika, adres IP lub zakres adresów IP. Jeżeli zostałeś zablokowany, poniżej znajdziesz kilka kroków które możesz wypróbować aby zdjęto twoją blokadę.

Jak odwołać się od lokalnej blokady?

Jeżeli zablokowano cię na jednej wiki i nie wiesz z jakiego powodu, lub nie zgadzasz się z podanym powodem – zachowaj spokój. Ostatnią rzeczą której chcesz jest kłótnia lub brak szacunku w dyskusji, może to tylko pogorszyć sytuację. Jeżeli chcesz odwołać się od blokady powinieneś skontaktować się z administratorem który ją nałożył.

Nazwa administratora który cię zablokował powinna znajdować się w komunikacie informującym o blokadzie, który widzisz gdy próbujesz edytować stronę. Powinieneś móc skontaktować się z nim za pośrednictwem swojej tablicy wiadomości lub dyskusji użytkownika, w zależności która wykorzystywana jest w społeczności. Wciąż możesz publikować na swojej stronie, w zależności od tego, czy administrator nakładający blokadę na to zezwolił. Wiadomość którą zostawisz na swojej stronie dyskusji lub tablicy wiadomości będzie widoczna dla administratorów. Swoją stronę możesz znaleźć klikając link „Moja tablica” lub „Moja dyskusja” w rozwijanym menu znajdującym się pod twoim avatarem w prawym górnym rogu każdej strony.

Jeżeli nie zezwolił na edytowanie własnej strony dyskusji lub tablicy wiadomości, to możesz spróbować zostawić mu wiadomość na Centrum Społeczności. Będzie on miał tam tablicę wiadomości na której możesz się z nim skontaktować, a dostanie on powiadomienie informujące go, że zostawiłeś mu wiadomość.

Zdarza się że administratorzy odmawiają zdjęcia blokady z różnych powodów. W takim przypadku należy zaczekać do końca blokady (o ile nie jest wieczna), lub dołączyć do innej z wielu tysięcy dostępnych społeczności.

Jeżeli administrator społeczności nadużywa swoich uprawnień (np. poprzez blokowanie wszystkich aby nikt inny nie mógł edytować, nakładanie blokad z powodów zabronionych przez zasady użytkowania, takich jak rasizm, lub ukrywanie rejestrów blokad w sposób wywołujący zamieszanie), skontaktuj się z innym administratorem społeczności i poinformuj go o tym. Jeżeli nie jest on w stanie pomóc, napisz do jednego z helperów, lub skorzystaj ze strony Specjalna:Kontakt aby zgłosić to personelowi Fandomu.

Jak odwołać się od globalnej blokady?

Jeżeli zablokowano cię na całym Fandomie, wyślij wiadomość na Specjalna:Kontakt. Gdy będziesz to robić, dołącz do wiadomości pełną treść komunikatu który widzisz podczas próby edytowania, lub chociaż numer identyfikacyjny blokady. Nierzadko blokady globalne nie są wymierzone w pojedynczych użytkowników, lecz w pewne zakresy adresów IP. Jeżeli zostałeś objęty taką blokadą w wyniku posiadania dynamicznego adresu IP, oznacza to że twój dostawca internetu udostępnił ci IP kogoś innego, kto dokonał z niego szkodliwych edycji.

Gdy wyślesz prośbę o zdjęcie twojej globalnej blokady, pracownik Fandomu przejrzy ją i zadecyduje czy można odblokować twoje konto lub adres IP.

Zobacz również

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.